Bakanlık Duyuruları

Çevre Görevlisi Vize Eğitimi Düzenlenecek

Çevre Görevlisi Vize Eğitimi Düzenlenecek

Çevre Görevlisi Vize Eğitimi Düzenlenecek

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında çevre görevlisi belgesi olanlar için uzaktan eğitimle “Çevre Görevlisi Vize Eğitimi” düzenlenmektedir.

Bu kapsamda Bakanlığımız tarafından 2010-2011 ve 01 Haziran 2012 tarihine kadar Çevre Görevlisi Belgesi alan ve 01 Haziran 2017 tarihine kadar belge geçerlik süresi bulunan Çevre Görevlilerine yönelik vize yenileme eğitimi düzenlenmektedir.

► Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi Uzaktan eğitim şeklinde olup başvurular ve eğitim internet üzerinden yapılacaktır.

► Eğitime katılacak adayların2010-2011 ve 01.01.2012- 01 Haziran 2012 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Belgesi almış ve 01 Haziran 2017 tarihi itibari ile belge geçerlik süresi dolmak üzere olanlar başvuru yapabileceklerdir.

► Eğitime başvuruda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir.

► Sistemde kayıtlı olan T.C. kimlik numaralı Çevre Görevlileri giriş yapacaktır. Belirtilen tarihler dışında Çevre Görevlisi Belgesi olanlar başvuru yapamayacaktır.

► Adaylar, online uzaktan eğitim portalı üzerinden gruplar halinde eğitime alınacaktır.

► Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Adaylar belirtilen gün içerisinde sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

► Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak e-sertifika düzenlenecektir. Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar, Çevre Görevlisi Vize Yenileme Başvurusu yapmak için Bakanlığımız izin lisans (http://izinlisans.cevre.gov.tr) yazılım portalı üzerinden e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır.

► “Çevre Görevlisi Vizesi Uzaktan Eğitim Ücreti” 100 TL olup, Eğitim Ücreti Türkiye Halk Bankası A.Ş. de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KUTA hesabı 113 nolu kaleme “Çevre Görevlisi Vize Uzaktan Eğitim Ücreti” açıklaması yapılarak yatırılacaktır. Eğitim ücreti doğrudan banka şubesinden yapılması gerekmektedir. (EFT ve/veya Havale ile yapılan işlemler kabul edilmemektedir. ).

► Başvurularda diploma ve eğitim ücreti yatırıldığına dair dekont sisteme yüklenerek yapılacaktır.

► Uzaktan eğitim Başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.

► Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi başvuruları 18 Aralık 2016 ile tarihine kadar kabul edilecek olup, başvuru şartları http://www.csb.gov.tr/gm/ced/index.php?Sayfa=haberdetay&Id=85566 internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Not:Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında çalışan ve hali hazırda Bakanlık çalışanı olarak Çevre Görevlisi Belgesi alan kişiler, Vize yenileme başvurusu yaptıkları tarih itibari ile Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatının çevre ile ilgili birimlerde çalıştıklarını belgelendirmeleri durumunda, yapılacak Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimine katılmalarına gerek bulunmamaktadır. Bu durumda olanlar Çevre Görevlisi belgelerini vize yaptırmak için izin lisans yazılım sitemi üzerinden ilgili belgelerle başvuru yapabilir.

Kaynak: http://www.csb.gov.tr/turkce/index.php?Sayfa=haberdetay&Id=95686