Bakanlık Duyuruları

Çevre Mühendisleri İçin Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitimi Başlıyor

Çevre Mühendisleri İçin Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitimi Başlıyor

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında çevre görevlisi belgesi almak isteyen çevre mühendisliği bölümü lisans mezunu ya da çevre mühendisliği konularında lisansüstü eğitim alan adaylar için uzaktan eğitim şeklinde yapılacak  “Çevre Görevlisi Eğitimi” için başvurular tamamlanmıştır.
-Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitimi, öncelikle adayların mezuniyet tarihleri göz önüne alınarak belirlenecek sıralamaya göre olacaktır. Adaylar, mezuniyet tarihleri esas alınarak, online uzaktan eğitim portalı (http://www.uzaktanegitimcsb.gov.tr) üzerinden gruplar halinde eğitim alacaklardır.

– İlk grup eğitim 01-15  Ekim 2016 tarihleri arasında başlayacaktır.

– Adaylar Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitimlerine, E-Posta adreslerine gönderilen bilgilendirme mesajında belirtilen  Eğitime başlama tarihleri göz önüne alarak başlayacak olup, en fazla 15 gün içerisinde Çevre Görevlisi Uzaktan Eğitim sistemine girerek eğitimi tamamlamak zorundadır.

– Her aday için; Uzaktan Eğitimi tamamlanmasına müteakip, elektronik olarak Eğitim Sertifikası düzenlenecektir.

– Süresi içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylara sertifika verilmeyecek olup, Eğitimden de başarısız sayılacaklardır.

– Eğitim süresi içerisinde karşılaşılabilecek teknik sorunlar için uep@csb.gov.tr adresine e-posta gönderilebilecektir.

– Eğitim sonrasında adaylar çevre görevlisi belgelerini almak için,  Bakanlığımız izin lisans yazılım portalı  (http://izinlisans.cevre.gov.tr)  üzerinden e-imza veya mobil imza (AVEA veya Turkcell)  ile elektronik olarak başvuru yapacaktır. Adayların çevre görevlisi belgeleri elektronik olarak düzenlenecektir.

– Adaylar Çevre Görevlisi Belge başvurusunda kullanılmak üzere, Halk Bankası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kurumsal Tahsilat Hesabı 113 nolu gelir kalemine Ad-Soyad ve TC kimlik numaralarını belirterek “ Çevre Görevlisi Belge Bedeli”  (2016 yılı için 250 TL) yatıracak ve dekont alacaklardır.

– Çevre Görevlisi Belge başvurusu ile ilgili yardımcı dokümanlara
http://www.csb.gov.tr/gm/ced/index.php?Sayfa=sayfaicerikhtml&IcId=827&detId=830&ustId=827 adresinden ulaşılabilmektedir.

Kaynak : www.csb.gov.tr